OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. ŁUKASZA EW.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu. Jezus jest zmiażdżonym cierpieniem Sługą Pańskim, a jednocześnie naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami Obrońcą.
  2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  3. Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Łukasza Ewangelisty. Zachęcamy do ofiarowania Łask odpustów naszym zmarłym (pod zwykłymi warunkami).       Jest to także dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  4. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 1700 najpierw na Eucharystię a później na wspólne różańcowe nabożeństwo.
  5. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: dzisiaj, w niedzielę, św. Jan Kantego, najpierw studenta, a następnie profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłana odznaczającego się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością; – we wtorek będziemy obchodzić uroczystość – św. Jana Pawła II, papieża, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie „TOTUS TUUS”. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada także 76. rocznica śmierci innego Wielkiego Polaka – Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB; – natomiast w środę będzie wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
  6. W środę przypada 30 rocznica konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji będziemy uczestniczyć w wieczystej adoracji. Rozpoczniemy Mszą św. w intencji parafian (a szczególnie budowniczych i fundatorów oraz tych którzy ciągle troszczą o się nasze świątynie) o godz. 900. Po Mszy św. zapraszamy do modlitwy wszystkich parafian według możliwości czasowych; o 1615 zapraszamy uczniów naszej szkoły. Różaniec będzie na zakończenie adoracji o godz. 1630. Znajdźmy czas by przyjść do naszego Wieczernika i podziękować za wszelkie Łaski otrzymane w naszej Świątyni.
  7. W czwartek do przeżywania naszego jubileuszu dołączy Ks. Biskup Ordynariusz, który o godz. 1700 udzieli trzydziestu jeden młodzieży sakramentu Bierzmowania i poświęci nowo ufundowane witraże. Wszyscy gromadzimy się na liturgii o godz. 1645. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w środę od godz. 1530 – do 1700.
  8. Tym osobom, które w minionym tygodniu troszczyły się o wygląd kościoła – „serdeczne Bóg zapłać!”. W sobotę prosimy o posprzątanie i udekorowanie kościoła rodziny z ul. Ks. Solakiewicza nr: 94, 96, 98, 100, 100a, 100b, 104, 124, 125, 123, 127, 128, 129, 131, 132, 133, 135, 137, 138 i 139.
  9. Spotkania w Szkole modlitwy dla dzieci w wieku 4 – 7 lat. Pierwsza grupa we wtorek o 16.00, druga grupa w środę o 16.00. Zapraszamy