OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem (nawet za cenę jego ofiarowania/oddania) winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.
  2. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  3. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  4. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – świętych męczenników: papieża Korneliusza i biskupa Cypriana, nieugiętych obrońców chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku;  w środę – święto Św. Stanisława Kostki, nowicjusza jezuickiego, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patrona nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny;  w piątek – świętych męczenników koreańskich: kapłana Andrzeja Kim Taegona i apostoła świeckiego Pawła Chong Hasanga oraz ich towarzysze;  natomiast w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, powołanego przez Chrystusa poborcę cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autora Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.
  5. W piątek przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo zakończone Mszą Św. w intencji rodzin naszej parafii.
  6. W sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  7. Tym osobom, które w minionym tygodniu troszczyły się o wygląd kościoła – „Bóg zapłać!”. W sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Biadasowskiej nr: 8, 9, 10, 12, 15, 17, 22, 24, i z ul. Inwałdzkiej nr: 29, 31, 35, 37, 42, 46, 48, 50, 58, 60, 62 i 64.