OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE: DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.
  2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych codziennie wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  3. W czwartek, 13 czerwca na godz. 1800 zapraszamy do Inwałdu na nabożeństwo fatimskie.
  4. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać: we wtorek – św. Barnabę, Apostoła, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”; w czwartek – św. Antoniego z Padwy, jednego z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednego z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych; natomiast w piątek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika z Dachau, gorliwego duszpasterza i przewodnika seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.
  5. Przypominamy o niedzielnych spotkanie w ramach przygotowanie do sakramentu bierzmowania po Mszy Św. o godz. 1030.
  6. W sobotę 15 czerwca odbędzie się w Łagiewnikach w Krakowie beatyfikacja ks. Michała Rapacza. Uroczystościom w Łagiewnikach będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.
  7. Tym osobom, które w minionym tygodniu troszczyły się o wygląd kościoła – „Bóg zapłać!”. W sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Ks. Solakiewicza nr: 94, 96, 98, 100, 100a i 100b, 104, 124, 125, 123, 127, 128, 129, 131, 132, 133, 135, 137, 138 i 139.