OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE:  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Pan Jezus na ziemi był wolny od jakiegokolwiek zła. Wszedł do wody, aby pokazać nam, jak ważny jest chrzest i że On grzechy ludzi bierze na siebie. Oddał swoje życie, aby nas zbawić. Trzeba dobrze wykorzystać ten Boży dar.
  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
  4. Od poniedziałku po święcie Chrztu Pańskiego rozpoczyna się okres zwykły i trwa w swej pierwszej części do wtorku przed Środą Popielcową (1 marca).
  5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele charytatywne – jałmużna postna.
  6. Tym osobom, które w minionym tygodniu troszczyły się o wygląd kościoła –„Serdeczne Bóg zapłać!”. W sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Pod Groniem i z os. Maturówka.