OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE:  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego.
  3. W czwartek, 14 stycznia , obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.
  4. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Adorację najświętszego Sakramentu zakończoną Mszą św. w intencji rodzin ok. godz. 1815.
  5. W przyszłą niedzielę, 17 stycznia, Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Składka będzie przeznaczona na cele charytatywne.
  6. Co roku posługę ministrantów i lektorów wynagradzaliście ofiarami przy kolędzie – wizycie duszpasterskiej. Ze względu na pandemię nie jest to możliwe w tym roku, dlatego służba liturgiczna w przyszłą niedzielę będzie pod chórem oczekiwać na tradycyjne ofiary kolędowe, które będą rozdzielone według ich zasług.
  7. Tym osobom, które w minionym tygodniu troszczyły się o wygląd kościoła –„Bóg zapłać!”.  W sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Skornickiej nr:  58, 56, 50, 50b, 52, 48, 44, 38, 45, 41, 41a, 34, 35, 35a, 32, 32a, 30, 31, 24, 43 i 22.