OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE:  JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  

                  

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy odnowienia Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
  4. We wtorek w liturgii będziemy wspominać Świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
  5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
  6. Tym osobom, które w minionym tygodniu troszczyły się o wygląd kościoła –„serdeczne Bóg zapłać!”. W sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Ks. Solakiewicza nr: 1a, 3, 5, 6a, 8, 10, 11, 12, 14, 15 i 17; oraz z ul. Kosynierów i ul. Młyńskiej.
  7. W tym roku, z uwagi na szalejącą pandemię, wyjątkowo będziemy nabywać opłatki wigilijne w naszym kościele. Poprzez ofiary złożone od każdej rodziny wyrazimy wdzięczność i szacunek dla posługi muzycznej Pana Tadeusza. Aż do Świąt prosimy odbierać opłatki u Pana Organisty przed i po Mszach Św. popołudniowych i w niedzielę przed i po Mszach Św.
  8. Od dzisiejszej niedzieli Grupa Charytatywna będzie sprzedawać świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.