OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE:  TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
  2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– we wtorek św. Elżbietę Węgierską (1207-1231), zakonnicę; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Św. Franciszka.

– w środę bł. Karolinę Kózkównę (1898-1914), dziewicę i męczennicę, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

– w piątek św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), uczestnika powstania styczniowego w 1863 roku, sybiraka, karmelitę; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

  1. W piątek zapraszamy do uczczenia Miłosierdzia Bożego w trakcie comiesięcznego nabożeństwa zakończonego Mszą św. w intencji rodzin naszej parafii ok. 1815.
  2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
  3. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  4. Tym osobom, które w minionym tygodniu troszczyły się o wygląd kościoła –„serdeczne Bóg zapłać!”.           W sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziny z oś. Biadasów I.
  5. W tym roku, z uwagi na szalejącą pandemię, wyjątkowo będziemy nabywać opłatki wigilijne w naszym kościele. Poprzez ofiary złożone od każdej rodziny wyrazimy wdzięczność i szacunek dla posługi muzycznej Pana Tadeusza. Aż do Świąt prosimy odbierać opłatki u Pana Organisty przed i po Mszach Św. popołudniowych i w niedzielę przed i po Mszach Św.
  6. Od przyszłej niedzieli Grupa Charytatywna będzie sprzedawać świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  7. W naszym kościele od 8 listopada jednocześnie może przebywać do 100 wiernych.