OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE:  XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „TOTUS TUUS”.
  2. Dziś swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.
  3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.
  4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
  5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), kapucyna, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

– w czwartek  św. Teresę od Jezusa (1515-1582), dziewicę, zakonnicę i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.

– w piątek św. Jadwigę Śląską (1174 lub 1179-1243), żonę Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

– w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego (†ok. 117), biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następcy św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

  1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Odpust ku czci Św. Łukasza. Sumę odpustowa o godz. 1030 odprawi O. Samuel (z Kalwarii Zebrzydowskiej). Spowiedź przed odpustem będzie w sobotę od g. 1600.
  2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła.
  3. Tym osobom, które w minionym tygodniu troszczyły się o wygląd kościoła –„serdeczne Bóg zapłać!”.   W sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Ks. Solakiewicza nr: 72, 74, 76, 78, 80, 82, 84, 86, 92, 117; z  Oazowej i – z ul. Miodowej oraz drugi rejon: z ul. Ks. Solakiewicza nr: 94, 96, 98, 100, 100a i 100b, 104, 124, 125, 123, 127, 128, 129, 131, 132, 133, 135, 137, 138, 139.